In stock
Part Number | SKU
559013A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2003-2004 CENTURY, COLUMBIA
Special Price
$551.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559013A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 41-3/4" |
| Core Width | 30-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-3/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 5-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559013A BHTD0535 BHTD9526 D0535 D9526 238603 239013 800024 8024 FRE24 20011724 SPI20011724 BHTE7238 E7238 BHTU393001 U393001 |
| Notes | SEE ALTERNATE PART NUMBER FOR RADIATOR WITH OIL COOLER. |

