In stock
Part Number | SKU
546112
NISSAN FORKLIFT RADIATOR: OEM 214606G100, 214606G101
Special Price
$481.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER LOCATED ON 9-3/4" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546112 |
|---|---|
| Application | NISSAN |
| Core Height | 14-1/2" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Depth | 1-15/16" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 9-3/4" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 214606G100 214606G101 246112 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |