In stock
Part Number | SKU
546104
MCFA / MITSUBISHI / CAT FORKLIFT RADIATOR: OEM 9360100100, 9130101700, 1039446, 9160102900, 9130
Special Price
$332.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER ON 8" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546104 |
|---|---|
| Application | MCFA, MITSUBISHI, CATERPILLAR |
| Core Height | 14-1/4" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Depth | 2-7/8" |
| Fill Neck | 2-1/4" |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 8" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 9360100100 9130101700 1039446 9160102900 9130101700 1042298 246104 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |