In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546085
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 2043720, 8508901, 580021191
Special Price
$225.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES OIL COOLER ON 8" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546085 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE |
| Core Height | 17" |
| Core Width | 17" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 8" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 580021191 8508901 2043720 246085 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |