Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
546082
Hyster | Yale Forklift Radiator | OE 580035841 2055338 8517302
Special Price
$218.00
Regular Price
$9,999.00
SQUARE WAVE FIN REPLACEMENT RADIATOR.
| Part Number | SKU | 546082 |
|---|---|
| Application | HYSTER | YALE |
| Core Height | 18-3/4" |
| Core Width | 16-3/4" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | LOCATED ON 11" CENTERS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 580035841 2055338 8517302 |
| Notes | SQUARE WAVE FIN. 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |