In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546076
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 1375909, 580013390, 2038182, 8504676, 580037662
Special Price
$520.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER ON 11-1/2" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546076 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE |
| Core Height | 19" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Depth | 2-1/2" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 11-1/2" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1375909 580013390 2038182 8504676 580037662 246076 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |