In stock
Part Number | SKU
546072
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR: OEM 16410U333071
Special Price
$226.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER LOCATED ON 11" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546072 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 20-5/8" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32MM |
| Inlet | 1-5/16" (34mm) |
| Outlet | 1-5/16" (34mm) |
| Oil Cooler | INCLUDES OIL COOLER ON 10-3/4" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16410U333071 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |