In stock
Part Number | SKU
546048
ALLIS CHALMERS | KALMAR | KOMATSU FORKLIFT RADIATOR: OEM 3EB04A5111, 8761212
Special Price
$385.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: THIS OIL COOLER INCLUDES AN OIL COOLER LOCATED ON 8" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546048 |
|---|---|
| Application | KOMATSU, ALLIS, KALMAR |
| Core Height | 19-3/4" |
| Core Width | 16-3/4" |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-1/4" |
| Outlet | 1-1/4" |
| Oil Cooler | INCLUDES OIL COOLER ON 8" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3EB04A5111 8761212 246048 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |