In stock
Part Number | SKU
551232
CHEVROLET | GM RADIATOR: 1990-1997 KODIAK, TOPKICK MODELS
Special Price
$713.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 551232 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 25-1/2" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 2-1/8" |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT AT 3-1/8" |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | 6 PLATE COOLER ON 7-1/16" CENTERS |
| Depth | 1-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 551232 20501 20503 3096043 3096048 3096055 52453115 52453116 RA1011 1R2681 231232 239333 CAVTU-6233-3 2712B |
| Notes | INCLUDES 6 PLATE COOLER ON 7-1/16" CENTERS. |