In stock
Part Number | SKU
409877
BOBCAT SKIDSTEER RADIATOR: OEM 6563691, 6678670, 6677347
Special Price
$256.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 443, 443B, 453C, 453D, 453F, 463, 463F SERIES, 543, 543B, 553, 553C, 553G, 553F. SPECIAL NOTES: THE FILL NECK IS LOCATED ON THE GRILL SIDE OF THE TOP TANK.
| Part Number | SKU | 409877 |
|---|---|
| Application | BOBCAT 443 443B 453C 453D |
| Core Height | 18-1/4" |
| Core Width | 9-1/2" |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 3/4" LOCATED ON BACK SIDE OF TOP TANK |
| Inlet | 1" |
| Outlet | 1" |
| Rows | 4 |
| Oil Cooler | NO |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6563691 6678670 6677347 219877 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |