In stock
Part Number | SKU
550479
FORD STERLING L LN SERIES 1970-85 RADIATOR
Special Price
$591.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 550479 |
|---|---|
| Make | FORD, STERLING |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 24-5/16" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 1-3/4" TOP RIGHT |
| Outlet | 2" BOTTOM LEFT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | D1HA8005DA D1HA8005EA D5HA8005 230479 |
| Notes | (2) 5/8-18 FEMALE STUDS |