In stock
Part Number | SKU
20-04040-AM
PETERBILT & KENWORTH COMPRESSOR SD7H15 4040 PV6 125MM 12V GQ HEAD
Special Price
$178.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 20-04040-AM |
|---|---|
| Clutch Diameter | 125mm |
| Oil Type | PAG 100 |
| Oil Capacity | 10.1 oz |
| Grooves | 6 |
| Voltage | 12 |
| Compressor Mount | DIRECT |
| Cylinder Head | GQ |
| Fitting Type 1 | Pad |
| Fitting Type 2 | Pad |
| OEM | Aftermarket Numbers | 97596 2041753 5511279 6511279 6811279 7511279 1401405 1402019 1402031 5366 975656 TEM975656 2004040AM 2004040 C1971 3004306 4040 4425 4792 204792 509596 10351231 922513 922544 922574 638876 98596 2041753 6511279 7511279 CO4425C F696002122 5366 975656 2004040 200792Q 47926000 14SD4425 CO2011CA 031405 F69-6002-122 5366 975656 2004040 200792Q 47926000 14SD4425 CO2011CA 031405 |
| Notes | 46mm Guage Line |