In stock
Part Number | SKU
559387A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2004 - 2012 FED EX & UPS STEP VANS, WORKHORSE, THOMAS BUS MODELS
Special Price
$637.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559387A |
|---|---|
| Make | THOMAS BUS, FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 27-7/16" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 6" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 7-5/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559387A 559387 SRM8027 8000-27 800027 437451S 239387 FRE27 1102254 VAB1102254 1003683A 1050189AR S171050189AR00336 VAB1050166 VAB1003683 VAB1003669 1003669 W8002820 VAB1050131 VAB1102416 1102416 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
