In stock
Part Number | SKU
559307
GM ISUZU RADIATOR: NPR NQR NRR MODELS
Special Price
$419.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559307 |
|---|---|
| Make | GM, ISUZU |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 23-1/4" |
| Core Width | 21-5/8" |
| Inlet | 1-5/8" UPPER LEFT SENSOR PORT |
| Outlet | 1-5/8" LOWER LEFT |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | 14-3/8" CENTERS WITH COOLER LOCATED GRILLE SIDE |
| Depth | 1-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559307 210001 CAVTU81613 SRK73220 4100-07 410007 SCSI239307 TR9307 FLX000803 8972219732 5874107841 8972126641 8972136011 8972219720 8972219730 8972219731 8972136641 8977300880 8973543490 5874107840 081129001 8973543621 8973543650 97221973 97213664 87410783 97330088 5874107830 8973543622 |
| Notes | SENSOR PORT ON GRILL SIDE OF THE TOP TANK: M18-1.5MM |