Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559272
GM | ISUZU RADIATOR: W & NPR MODELS
Special Price
$232.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559272 |
|---|---|
| Make | GM, ISUZU |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 23-1/4" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 1-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | GRILLE SIDE (FEMALE FITTINGS) |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559272 239272 97177846 8971709821 5800-14 580014 |
| Notes | COOLER LOCATED ON GRILL SIDE. |