In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559270
GM | ISUZU RADIATOR: 2004 - 2013 NPR, NQR, NRR: 1994 - 2005 W SERIES MODELS
Special Price
$563.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559270 |
|---|---|
| Make | GM, ISUZU |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 23-1/4" |
| Core Width | 21-15/16" |
| Inlet | 1-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | GRILLE SIDE |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559270 CAVTU81593 239270 OR-IS0000-A4CM 5800-16 580016 210002 97128887 97128888 97214669 97222913 97143373 97311558 239276 8971288870 8971288880 8971433731 1003405 97102401 8972229131 8973115580 8971793282 1040080 98020201 1003473 98012601 97044293 97128881 8971288810 8970442933 239275 239273 239271 239269 |
| Notes | SENSOR PORT LOCATED ON TOP TANK. COOLER ON GRILL SIDE |