In stock
Part Number | SKU
559212
OSHKOSH CHASSIS | SAFARI MOTORHOME RADIATOR | EXO1AF00008 FLX000215 GAFU105423
Special Price
$693.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC / ALUMINUM RADIATOR FOR SAFARI MOTORHOME WITH OSHKOSH CHASSIS.
| Part Number | SKU | 559212 |
|---|---|
| Make | OSHKOSH | SAFARI |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34-7/8" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 6" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 7 5/8" |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | LOCATED ON 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 10033244, 1003244, 103258, 1003229, 93102901, 940033001, 103299, VAB1003244, 103244, VAB1003229, 1101859, VAB1101859, VAL1101859, OSH7184S, S3104, 310004, 310004ST, 310004WMP, 310004PT, 437184S, EXO1AF00008, FLX000215, GAFU105423, GAFU106970, SRK7184, 239212 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE TOP OR BOTTOM BRACKETS. |