In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559198A
VOLVO RADIATOR: 2008-2010 VNL, VNM
Special Price
$720.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559198A |
|---|---|
| Make | VOVLO |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 40-1/2" |
| Core Width | 34-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11 1/2" CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559198A 559198OEM 8000-60 800060 239198 376761691 LT1187 VOL04 VG77 TR9198 SCSI239198 20585506 20585504 G6387 G9662 G9647 G9662100 |
| Notes | INCLUDES COOLER. |