In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559190A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR: 2003-2007 M2, FL106: ACTERRA
Special Price
$693.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559190A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34" |
| Core Width | 26-3/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 2-1/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS - QUICK CONNECT FITTINGS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559190A LT1125 SRM8030 437241S 239190 FRE30 TR9190 SCSI239190 FR540C S8030 BHTD5968 D5968 BHTE8245 E8245 BHTE8295 E8295 BHTF1578 F1578 BHTF2081 F2081 BHTF2084 F2084 BHTF2087 F2087 |
| Notes | INCLUDES OIL COOLER. |
