Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559178A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2007 & NEWER 5900I, 8600, 9100, 9100I, 9200, 9200I, 9400, 9400I
Special Price
$553.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559178A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 40-1/8" |
| Core Width | 26" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 7-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 7-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559178A 559178 3E0113500000 640020 6400-20 238602 239178 CTVTM81433 NAV19 SRM6420 437307S LT1033 TR8602 IN8143 SCSI238602 558602 RT9178 SCSI239178 SPI20013533 2591559C91 2591553C91 2601433C91 2591552C91 2591554C91 2591555C91 2596591C91 2596595C91 SPI20013533 SPI2001-3533 20013533 2001-3533 S22644 S-22644 IN8143PA IN8143-PA |
| Notes | INCLUDES FITTINGS KIT |
We found other products you might like!


