Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559175
MITSUBISHI FUSO | STERLING RADIATOR: 2007 360FA, FB, FC, FD: 2005 - 2007 FE MODELS
Special Price
$632.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559175 |
|---|---|
| Make | MITSUBISHI |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 24-9/16" |
| Core Width | 20-5/8" |
| Inlet | 1-7/8" UPPER LEFT AT 2-5/16" |
| Outlet | 1-7/8" LOWER RIGHT AT 4-7/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559175 590005 5900-05 239175 ME409584 ME417294 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |