In stock
Part Number | SKU
559168A
KENWORTH | PETERBILT RADIATOR: 2008-2011 T680, T880, T2000: 2008-2011 365, 367, 387: 2011-2012 587
Special Price
$595.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559168A |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34" |
| Core Width | 39" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 13" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 13" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559168A 559168 205005 238631 239168 SRM7715 7700-15 770015 437440S PET17 S7715 N3800001 N3800003 N8061001 F3162001A01510C F3162001801510C F3162001 F316200111151101410 558874AF |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
We found other products you might like!






