In stock
Part Number | SKU
559074
KENWORTH | PETERBILT RADIATOR: 2008-2013 320 CURBTENDER SANITATION TRUCK, T660
Special Price
$650.00
Regular Price
$9,999.00
CRANKBOX IS 6-3/4"" TALL AND 7-3/8"" WIDE."
| Part Number | SKU | 559074 |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 40-1/2" |
| Core Width | 30-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 9" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 9" |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559074 CTVTM83283 770022 7700-22 S7722 SCSI239074 TR9074 KW8328PTO L9792001 R1621001 T8789001 238717 R1621003 |
| Notes | CRANKBOX IS 6-3/4" TALL AND 7-3/8" WIDE. LOCATED 26" DOWN FROM TOP HEADER. |
