In stock
Part Number | SKU
559049OEM
MACK | VOLVO RADIATOR: 2006-2010 MACK CH, GRANITE: 2006-2010 VOLVO VHD MODELS
Special Price
$845.00
Regular Price
$9,999.00
OEM Quality Fit For Q"
| Part Number | SKU | 559049OEM |
|---|---|
| Make | VOLVO, MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 39-3/8" |
| Core Width | 34-3/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559049OEM 559049 730026 7300-26 376761661 SCSI239049 TR2049 R4583001 N6415100 N6414100 2MF561M 21000732 21000733 21095132 21095130 85112702 21504542 21504554 85125541 21593035 21593041 R4583 N6414 N6415 S5744 S5588 S5750 Y8076 S5588102 23017339 |
| Notes | INCLUDES COOLER & CRANKBOX. DOES NOT INCLUDE FRAMEWORK. |