In stock
Part Number | SKU
559045A
KENWORTH RADIATOR: 2006 - 2013 T600, W900, T800H MODELS
Special Price
$668.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559045A |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 43" |
| Core Width | 30-5/8" |
| Inlet | 2 1/2" UPPER LEFT AT 8-15/16" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 8-5/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559045A 559045 6500-18 650018 239045 KEN20 205009 CVTU8404-4 TR9045 SCSI239045 KW70 W0265001 W0265002 4210318 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. SEE 558885AF FOR RADIATOR IN FRAME. |
We found other products you might like!




