In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559014A
FREIGHTLINER RADIATOR: CENTURY CLASS, AMERICAN LEFRANCE FIRETRUCK
Special Price
$562.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559014A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36" |
| Core Width | 31-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 5-7/8" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 9-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559014A 559014OEM FRE44 239014 239331 239397 C2308 C7610 H9352 H9354 BHTC2307 BHTC7609 BHTH9350 BHTH9353 B4763 BHTB4761 B4761 BHTH0171 BHTH9590 BHTD9460 C2307 C7609 H9350 H9353 BHTH9358 BHTD9588 1SA00210 1SA00208 1SA00211 BHTB4763002 D9588 H9358 B4763002 BHTC2308 BHTC7610 BHTH9352 BHTH9354 BHTB4763 D9460 B4783100 HD1080 |
| Notes | VENT TUBE LOCATED ON DRIVER SIDE TANK. |
We found other products you might like!


