In stock
Part Number | SKU
559001A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR: 2005 - 2007 ACTERRA Q: 2003 - 2007 M2, MM, 106 BUSINESS MODELS
Special Price
$684.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559001A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 1-1/8" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 1-1/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559001A 559001 800063 8000-63 S8063 8063 FRE63 FR670C 239001 TR9001 SCSI239001 437266S BHTD5970 D5970 F1582 BHTF1582 BHTE4690 E4690 F2075 BHTF2075 F1837 BHTF1837 BHTE2717 E2717 BHTE2724 E2724 BHTE3268 E3268 BHTE8249 E8249 BHTE8272 E8272 BHTE8278 E8278 |
| Notes | INCLUDES COOLER. |
