Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558634A
WESTERN STAR RADIATOR: 2010 & NEWER
Special Price
$825.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558634A |
|---|---|
| Make | WESTERN STAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-5/8" |
| Core Width | 41-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558634A 238634 3S0582020003 WES17 3E0127190003 1A0208180003 A0529632003 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |