In stock
Part Number | SKU
558627
INTERNATIONAL | NAVISTAR OEM BRAND RADIATOR: LOW TEMP.2010 - 2013 NAVISTAR PROSTAR 122 MODELS
Special Price
$563.00
Regular Price
$9,999.00
New Complete TitanX Radiators utilize patent-protected designs to produce product providing indu"
| Part Number | SKU | 558627 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | (3) 36-5/8" EACH |
| Core Width | (3) 10" EACH |
| Inlet | 1" UPPER LEFT |
| Outlet | 1" LOWER RIGHT |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | (3) 1-1/16" EACH |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558627 1003721-DS 238627 2604297C92 3697461F97 1003721DS 1003721 640080 6400-80 2604297C91 3697461F91 3697461F92 3697461F93 3697461F94 3697461F95 3697461F96 WHDL000021 HDK010108 2514150C1 2611076C91 3839638F97 2608151C91 3898809F93 3903058F93 1040305 1040305FS 1050219 1003778 1003778CS 1003778CY IN37EGRPA IN37OCMODPA ACT3778 640090 |
| Notes | LOW TEMP RADIATOR. 3 RADIATORS MAKE UP TRIPLE PASS UNIT. UNIVERSAL RUBBER ISOLATORS INCLUDED. |