In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558575
INTERNATIONAL | BLUEBIRD HALF CORE RADIATOR: 3000 SERIES
Special Price
$669.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558575 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, BLUEBIRD |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 12-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558575 558575FEEDLOT INT60 CAVTU80774 238575 6400-60 640060IN8077OC TR8575 SCSI238575 354887 2502718C1 3527216C91 3527216C92 2502718C2 SPI20063505A SPI2006-3505A 20063505A 2006-3505A |
| Notes | INCLUDES OIL COOLER. |