Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558517
INTERNATIONAL | BLUEBIRD RADIATOR: 4900 SERIES & UPS TRUCK
Special Price
$1,003.00
Regular Price
$9,999.00
HALF CORE COPPER / BRASS RADIATOR.
| Part Number | SKU | 558517 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, BLUEBIRD |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 30-1/2" |
| Core Width | 12-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS - GRILLE SIDE |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558517 INT59 CAVTU80783 8078 238517 SRM2006-3507 2037787C92 1A17892 |
| Notes | INCLUDES COOLER. |