In stock
Part Number | SKU
558013A
WESTERN STAR RADIATOR: 1998 - 2007 4900EX, 4964EX, LOW MAX
Special Price
$717.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558013A |
|---|---|
| Make | WESTERN STAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 38" |
| Core Width | 34-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 5-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 5-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558013A 558013 SRM9460A 8000-13 800013 437436S 238672 239293 WES13 WS01 CTVTM82003 SRM9460 FLX001502 200013529 200013531 3S49914 3S50848 3A49913 DHTWS1800B0023 A0522592004 3S10787 A0522591004 A0521110017 A0521110016 A0521110021 MOD3A49914C 3S49913 3E10787 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
