In stock
Part Number | SKU
557820SPL-A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2003-2010 CENTURY, CORONADO MODELS
Special Price
$747.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 557820SPL-A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 38" |
| Core Width | 39-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 5-3/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 13-1/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557820SPL-A 557820SPL-OEM 239010 239365 800051 FR50 FR50-PA TR9365 SRK7820SPL R75084 CTVTU82623 CR9365 F0149 43712 437260S376761601 BHTB5323 B5323 BHT75084 BHTB5325 B5325 BHTC8989 C8989 75080 BHTC8987 BHT75080 239365 C8987 BHT75048 75048 BHTB4979 B4979 BHTB6291 B6291 BHTC0964 C0964 BHTD9576 D9576 BHTF0149 F0149 75084100 ABPN2020011712 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
We found other products you might like!

