Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
557193OEM
MACK RADIATOR: 1995 - 2005 CV613, CV713, RD, RD600, RD688S, RL, RS MODELS
Special Price
$984.00
Regular Price
$9,999.00
New Complete TitanX Radiators utilize patent-protected designs to produce product providing indu"
| Part Number | SKU | 557193OEM |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 34-5/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 11-1/2" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 7-3/4" (STRAIGHT) |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557193OEM 557193A 557193 557193OENF 3mf5526am2 238752 239135 MAC06 7300-06 CTVTM81973 20961102101 1102085 1102138A 1102138 20961102100 732081 3MF5331BM 239304 3MF5531AM 3MF5531M 734343 3MF5531BM 1003488 1003488F 25174125 20013006 2001-3006 MK84 MK84-PA MK84PA |
| Notes | FRAME WORK INCLUDED. LOWER CONNECTION POINTED STRAIGHT DOWN ON LOWER TANK. |