In stock
Part Number | SKU
557170
MACK RADIATOR: CH SERIES
Special Price
$1,929.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 557170 |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | COPPER / BRASS / STEEL TANK |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 29-1/4" |
| Core Width | 40" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 14-7/8" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 16-1/8" |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557170 7300-09BT 730009BT 7300-09 730009 7309 S7309 MAC09 MK8003 CVTM80034 CVT80034 CVTU80034 239395 TR9395 SCSI239395 437170 MK7170 SRK7170 7236 DRC7236 FLX000409 25113260 3MF5474CM2 X45081 25113260 3MF5474AM4 3MF5474BM4 3MF5474CM4 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |

