In stock
Part Number | SKU
557158A
FORD | STERLING RADIATOR: 1994-2000 L, LN, LT, LTL, 9000
Special Price
$556.00
Regular Price
$9,999.00
1994-2000 L, LN, LT, LTL, 9000, Sterling, Freightliner Chassis Newmar motorhomes
| Part Number | SKU | 557158A |
|---|---|
| Make | FORD, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-3/8" |
| Core Width | 27-9/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 3-5/8" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 5-5/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 557158A 557158 9000-10-AP 900010AP 9000-10 900010 9000-10ST 900010ST HR900010 9010 S9010 FOR10 FD31 SCSI239362 TR9362 238664 239362 SPI20021519 20011519 ABPN2020011519 437158S SRK7158 557158 FLX000129 CTVTU81223 CTVTM81223 11C8813 11C8813ST 059106L F4HT8005F F4HZ8005F F4HZ8005G F2HT8009FB F5HT8009ABA F5HT8009NA F5HT8009A F5HT8009LA F5HT8009RA F4HT8009DD F4HT8009CC F4HT8009AC F4HT8009MA VAB1003260 1003260 VAB1003266 1003266 VAB1003273 1003273 VAB1003360 1003360 VAB1003485 1003485 VAB1003510 1003510 VAB1030112 1030112 VAB1040089 1040089 VAB1040177 1040177 VAB1040191 1040191 VAL1040196 1040196 VAB1040201 1040201 VAB1101862 1101862 VAB1102177 1102177 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE FRAME. |


