Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
556426A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008 - 2010 WORKSTAR 7000 SERIES
Special Price
$831.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 556426A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 44-1/4" |
| Core Width | 27-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 6" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 5-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 556426A 238698 2604119c92 239092 NAV24 640026 IN8201 LT-1034 2591827C91 3S0113970000 2591761C92 1S180186 |
| Notes | SEE ALTERNATE PART NUMBER FOR RADIATOR WITH OIL COOLER (558656A) |
