In stock
Part Number | SKU
553004
RIGMASTER AUXILIARY POWER UNIT RADIATOR: 2008 & NEWER P110 P104 P1040
Special Price
$193.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 553004 |
|---|---|
| Make | RIGMASTER |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 16-7/16" |
| Core Width | 13-1/16" |
| Inlet | 7/8" UPPER RIGHT |
| Outlet | 7/8" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 553004 RP5028 8230 CVTM82302 233004 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |