Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
552124
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: S, 1753, 3000, 3600, 3700, 3800 MODELS
Special Price
$1,297.00
Regular Price
$9,999.00
COPPER / BRASS 4 ROW RADIATOR.
| Part Number | SKU | 552124 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 25-13/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT |
| Rows | 4 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552124 232124 CAVTU81664 T31 1309087 1668901C92 1668901C91 01309087 |
| Notes | STRAIGHT OUTLET |