In stock
Part Number | SKU
552123
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 1600, S2100 SERIES
Special Price
$693.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552123 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 25-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552123 232123 CVTU81793 8179 SRM3274 1327366 493359C4 493360C2 493361C3 493362C3 493363 01405760 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |