In stock
Part Number | SKU
552107
CHEVROLET | GM RADIATOR: 1997-2002 GMC LOW CAB FORWARD: T SERIES (GAS)
Special Price
$361.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552107 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 30-1/2" |
| Core Width | 23" |
| Inlet | 1-9/16" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 6 PLATE COOLER ON 18" CENTERS |
| Depth | 1-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552107 232107 20876 52470229 GMC2107OC RA1098 580047ST 580047 206002 8524702990 52470226 8524702260 8524702290 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |