Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
550271
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2300 3000 3600 3800 4900 MODELS
Special Price
$869.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 550271 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 26" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 550271 230271 CAVTU-8150-3SRM T30 493367C2 493367C3 493367C4 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |