Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44WS35E
WESTERN STAR | CHARGE AIR COOLER: SANITATION TRUCKS
Special Price
$862.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44WS35E |
|---|---|
| Make | WESTERN STAR |
| Core Height | 38-1/8" |
| Core Width | 29" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44WS35E 05212206000 0521206000 2227-3416 22273416 222273416 3E9526 4401-4703 44014703 BTC-1142B BTC1142B 1E4873 IE4873 1E4873D IE4873D 1E4893 IE4893 IE5491 1E5491 IE4873D RHT-022 RHT022 WSDAC-35E WSDAC35E WS35E WSR-1142-B WSR1142B 1E4893 222226 BTC114B WS35E A0522960000 7E690D 133591 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

