In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44WS35C
WESTERN STAR | CHARGE AIR COOLER: 1995-2001 4900
Special Price
$861.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44WS35C |
|---|---|
| Make | WESTERN STAR |
| Core Height | 35-1/2" |
| Core Width | 24" |
| Depth | 2-1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44WS35C 02227-3409 2227340917V9785 22227-3409 22227-3411 222273409 222273411 2227-3409 2227-3411 22273411 4401-4701 44014701 441199 BTC-1140 BTC1140 IE 3903 IE 3914 RHT-041 RHT041 WES18203 WSDAC-35C WSDAC35C WS35C 22273409 22227-3409 22227-3411 222273411 44014701 1S3903 WSR-1142 WSR1142 IE3903 IE3914 IE3903D 222273409 222122 WS35C WES005 2273411 WSR 1142 1E3903 1E3914 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

