In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44VOL31M
VOLVO | WHITE CHARGE AIR COOLER: 1991-2001 WG
Special Price
$697.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44VOL31M |
|---|---|
| Make | VOLVO |
| Core Height | 34-1/4" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44VOL31M VOL18811-N VOL18811N BTC1124B BT1124B 1124B CAC124B WSR-1124-B WSR1124B 22601 SCSI222117 222117 441112 DURVGDAC31M VGDAC31M DHTVG31M DHT31M 374131M WGM31M 85103380 ABPN09BH31M FLX010614 HDH010215 PC2924B REA611026 RHT040 SRMVOL31M SPI44014601 44014601 SPI44014607 44014607 1030124 1030156 3945283 3935364 817138 817144 8180873 8181243 8188073 1003352 1030335 2001802120 3942583 VODAC31M 18811 441112 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

