In stock
Part Number | SKU
44VOL31H
VOLVO | WHITE CHARGE AIR COOLER: 1995 WIA(CONVENTIONAL CAB/CAT3406B ENGINE/DETROIT 60)
Special Price
$892.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44VOL31H |
|---|---|
| Make | VOLVO |
| Core Height | 34-1/4" |
| Core Width | 29-3/16" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44VOL31H VOL18806-N VOL18806N VOL18806R VOL18806 BTC1123B BT1123B 1123B CAC123B WSR-1123-B WSR1123B SCSI222111 222111 CA2111 441108 SPI44014604 44014604 WGM31H VODAC31H DURVODAC31H DHTV031H DHT31H 374131H 22604 FLX010613 PC2960 REA611029 RHT058 SRMVOL31H V0125 17V9720 1030125 219010020 8181250 85103381 1030148 8181346 1030125DS 18806 441108 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

