In stock
Part Number | SKU
44VOL31A
VOLVO | WHITE CHARGE AIR COOLER: WIA(CONVENTIONAL CAB, CAT3406B, DETROIT 60), AERO
Special Price
$865.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44VOL31A |
|---|---|
| Make | VOLVO |
| Core Height | 34-1/4" |
| Core Width | 25-3/4" |
| Depth | 2-1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44VOL31A VOL18801-N VOL18801N VOL18801R VOL18801 BTC1123 BT1123 1123 CAC123 WSR-1123 WSR1123 SCSI222110 CA2110 222110 441133 17V9749 SPI44014602 44014602 VODAC31A DURVODAC31A DHTV031A DHT31A 374131A SRMVOL31A ABPN09BH31A FLX010609 HDH010211 PC2923 PC2937 PPD713692 REA611027 V0054 WGM31A 22602 1030031 1030054 1030075 1030121 219010002 219013206 8064563 817123 817135 8178965 85103379 014000177001 8174965 8179865 WGM31ARB 8171123 219010002RW 85013379 222086 18801 441133 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

