In stock
Part Number | SKU
44PB1112E
PETERBILT | KENWORTH CHARGE AIR COOLER
Special Price
$857.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44PB1112E |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Core Height | 30-7/8" |
| Core Width | 14" |
| Depth | 4-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44PB1112E 1E5164 IE5164 222222 WSR-1112-E WSR1112E BT1112E BTC1112E 44013813 4401-3813 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

