In stock
Part Number | SKU
44MAC18F
MACK CHARGE AIR COOLER: 1996-2004 CH, 1995 CH613(V-MACK ENGINE)
Special Price
$747.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC18F |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 38-3/8" |
| Core Width | 27-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC18F 25168546 1030091, 3MD532AM, 3MD532M, 817132, 97032401, RHT018, 40013007, 17315, 44013007, CAC119B, CA2083, 17V9769, 374118F, 441162U, 7132450001, 817132, BTC1119B, MAC018, MADAC18F, MK18F, SRMMAC18F, BT1119B, WSR1119B, 441162U, SPI44013007, 04C1212N, ABPN09BH18F, FLX010412, HDH010209, PC2957, PPD713245, 44MAC18F, MAC17315, MAC17315N, MAC17315ED, MAC17315R, 441162 222083 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

