Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44MAC18B
MACK CHARGE AIR COOLER: 1987-1991 RD(E7 ENGINE 400-600 HP)
Special Price
$758.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC18B |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 30-1/8" |
| Core Width | 25-3/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC18B 3MD512, 3MD519, 3MD519A, 4937400001, 4937400002, 4937401, 4937405001, 4937405002, 4937405004, 4937400004, RHT035, 17311, CAC120, CA2084, 17R911301, 374118B, 44013004, 7103670001, AR443004, BTC1120, MAC010, MADAC18B, MK18B, SRMMAC18B, BT1120, WSR1120, SF0420V, DURMADAC18B, DHTMA18B, DHT18B, SPI44013004, 17V9764, HDH010210, PPD710367, PC2920, REA611018, 44MAC18B, FLX010410, 25154148, MAC17311, MAC17311R, MAC17311N, 441163 222084 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

